Strona główna – Alicja Dzierżak

O mnie

Nazywam się Alicja Dzierżak. Pomagam w porozumieniu – w usłyszeniu, zrozumieniu – zarówno innych jak i samego siebie.

Jestem coachem, trenerką komunikacji i mediatorką. Pracuje w nurcie Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Pomagam porozumiewać się z innymi, ale przede wszystkim z samym sobą aby poznać swoje motywy działania, swoje potrzeby, swoje wartości. Uczę jak patrzeć na codzienne konflikty jako na naturalną część życia. Pomagam je rozwiązywać jako trzecia strona i uczę jak na nie patrzeć i radzić sobie, gdy chcemy zadbać o różne potrzeby lub towarzyszyć osobom w konflikcie.

Początkowo wybrałam studia techniczne, chciałam pracować w firmie produkcyjnej. Studiowałam też zarządzanie, a potem Lean Management aby jak najlepiej dbać o jakość, wydajność pracy i ludzi, którzy tam pracują. I tak podczas jednego ze zjazdów na studiach leanowych, zrozumiałam, że każdą metodę można sprowadzić do martwych narzędzi, a w firmach największe straty powstają w wyniku braku komunikacji.

Postanowiłam wtedy diametralnie zmienić moją ścieżkę zawodową i poszłam na studia trenerskie, gdzie poznałam osobę komunikującą się w sposób inni niż wszyscy. Tym sposobem okazało się Porozumienie bez Przemocy. Zainspirowana  metodą w ciągu 3 lat odbyłam ponad 500 godzin warsztatów u trenerów NVC takich jak Liv Larsson, Miki Kashtan, Shona Cameron, Kay Rung, Marta Kułaga, Joanna Berendt, Dominika Jasińska i Sarah Peyton. od których uczę się jak rozmawiać, jak rozwiązywać konflikty, jak podejmować decyzje w zgodzie z naszymi potrzebami, tak aby służyły one też innym.

Coaching

Wspieram Mamy w różnych życiowych rolach. Pomagam połączyć macierzyństwo z pracą lub własnym biznesem i odnaleźć w tym przestrzeń dla siebie, dla relacji z partnerem.

Ze mną możesz przejść przez burze związane z kolejnymi etapami rozwoju dziecka, kiedy jego zachowanie jest dla Ciebie trudne i nie masz pomysłu, jak na tym etapie pozostać z dzieckiem w kontakcie.

Pomogę Ci też wtedy, gdy zorientujesz się, że jesteś w jakimś błędnym kole codzienności, nie wiesz za co złapać. robisz tylko to co konieczne, i ostatkiem sił trzymasz to wszystko, aby się nie rozleciało.

W trakcie spotkania pomogę Ci zobaczyć jakie potrzeby stoją za tym co teraz robisz, a jakie potrzeby kryją się głębiej i za czym tak naprawdę tęsknisz. Będziemy rozpakowywać to, co Cię blokuje, nazywać to, co nie nazwane i eksplorować obszary, na które wcześniej nie zwracałaś uwagi.

Warsztaty

Prowadzę warsztaty Komunikacji wzmacniającej, w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy (NVC). Podczas warsztatów uczę tego jak się komunikować, aby budować głębokie relacje z dzieckiem, partnerem, rodziną i w środowisku pracy.

Uczę rozpoznawania emocji, potrzeb i odczytywania tych komunikatów, które płyną do nas w formie oskarżeń czy osądów.

Uczę tego jak uslyszeć innych w konflikcie i jak budować rozwiązania biorąc pod uwagę potrzeby wszystkich zainteresowanych.

Pomagam rodzicom zrozumieć ich dzieci, ucząc metod regulacji, motywowania i współpracy. Prowadzę warsztaty dotyczące granic w relacji z dzieckiem i wspierania poczucia własnej wartości dzieci,

Oprócz NVC, korzystam również zTeorii więzi, Rodzicielstwa Bliskości, Rodzicielstwie przez Zabawę, oraz najnowszych badaniach dotyczących funkcjonowania i rozwoju mózgu.

Mediacje

Pomagam osobom, które są w konflikcie usłyszeć się i odkryć jakie potrzeby stoją za tak nie raz raniącymi komunikatami. To rozmowy, w których możesz usłyszeć zarówno kogoś, jak i wyrazic siebie.

Prowadzę mediacje w nurcie Porozumienia Bez Przemocy. Rolą Mediatora w tych mediacjach jest słuchanie potrzeb, które znajdują się za różnymi słowami i zachowaniami i przekazywanie ich drugiej stronie.

Dopiero, gdy w pełni usłyszymy potrzeby drugiej strony, możliwe staje się porozumienie i znalezienie rozwiązania, które bedzie słuzyło każdej ze stron.

Zapisz się na Newsletter!

W prezencie otrzymasz wskazówki, jak patrzeć na siebie, na dziecko i na Waszą relację aby możliwe było osiagnięcie porozumienia i większej bliskości.